Ми як ніколи навчились цінувати життя
А тому все більше пересвідчуємось у тому, що безпека – на першому місці.
Літо є одним із найважчих періодів у транспортному житті міста, і щоб запобігти дитячому травматизму, необхідно щоденно нагадувати правила дорожнього руху.
Сьогодні із нашими юними вихованцями ми вчились правильному поводженню на дорозі.
На тематичному пікніку наша Ірина Ситник вивчила з дітьми найпоширеніші види транспорту, розповіла про попереджувальні знаки на дорозі, провела майстер-клас із виготовлення дітьми української легенди – літака “МРІЯ”
Згодом хлопці створили імпровізований пішохідний перехід та разом зі спеціалістами відтворили міні-сценку з дорожнього руху
А тепер ми пропонуємо вам, батьки, алгоритм з 12-ти правил, які ви періодично можете нагудувати своїм дітям та повторювати самі:
1. Звертай увагу на сигнали світлофора
Розкажіть дитині про те, що означає кожен колір світлофора. Зауважте, що світлофор із зображенням людини, яка йде — призначений для пішоходів. Переходити дорогу можна тільки тоді, коли він світиться зеленим. Але перед цим потрібно подивитися праворуч і ліворуч, щоб переконатися, що не наближається автомобіль.
У жодному випадку не можна переходити дорогу, якщо зображення з чоловічком горить червоним кольором.
2. Зупинися, подивись і переходь дорогу
Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході. Якщо поруч з переходом немає світлофора, дитина повинна дотримуватися таких правил:
подивитися праворуч, а потім ліворуч, щоб побачити, чи не їде поруч автомобіль;
якщо поруч їде автомобіль, потрібно його пропустити, і тільки потім переходити дорогу;
не можна переходити дорогу на повороті;
не можна переходити дорогу між двома транспортними засобами, що стоять.
До шести років дитина повинна переходити дорогу тільки разом з дорослими, тримаючись за руку.
3. Будь уважний. Не тільки дивись навкруги, а й слухай
Поясніть дитині, що вона не завжди може побачити зустрічний автомобіль. Тому перед тим, як переходити дорогу, вона повинна прислухатися, чи не наближається автомобіль. Поясніть дитині, що вона повинна дотримуватися таких правил:
якщо дитина чує звук автомобіля, вона повинна зупинитися і подивитися ліворуч, а потім праворуч;
поясніть дитині, як розрізняти звуки: гучний шум двигуна означає, що автомобіль поблизу, а тихий — що автомобіль далеко.
4. Не можна вибігати на дорогу
Діти бувають нетерплячі, іноді вони перебігають дорогу, щоб швидше дістатися до іншої сторони вулиці. Дитина також може вибігти на дорогу під час гри.
Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу в непризначеному для цього місці або ходити по ній. Дитина може легко відволіктися і випустити вашу руку, коли ви переходите дорогу, або просто втекти від вас. Навчіть дитину завжди зберігати спокій, коли ви йдете вулицею, і не тікати від вас.
5. Гуляй по тротуарах
Навчіть дитину ходити тільки по тротуарах, коли вона йде по вулиці. Покажіть їй хороший приклад: переходите дорогу тільки на пішохідному переході. Неважливо, якою вулицею ви йдете, людною чи ні — ходіть тільки по тротуару, щоб залишатися в безпеці.
6. Переходь дорогу тільки по пішохідному переході
Діти часто бігають по вулиці де завгодно. Це може бути небезпечно: машини не знижують швидкість, якщо поруч немає світлофора або попереджувального знака. Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході.
7. Коли їдеш в автомобілі, не висувай руки з вікна
Діти часто висувають руки з вікна, коли їдуть у машині. Старші діти можуть навіть висунути голову, щоб помахати зустрічним автомобілям або закричати щось. Діти вважають це кумедним, але насправді це може бути дуже небезпечно. Дитину може травмувати автомобіль, який їде назустріч.
8. Ніколи не переходь дорогу на поворотах
Повороти — це «сліпі плями» для водіїв. Якщо дитина переходить дорогу на повороті, у водія немає достатньо часу, щоб помітити її та пригальмувати. Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу на повороті, бо це небезпечно.
9. Дотримуйся правил безпеки, коли катаєшся на велосипеді
Якщо ваша дитина вже настільки доросла, що сама катається на велосипеді, переконайтеся, що вона знає правила безпеки:
дитина завжди повинна одягати шолом перед тим, як сісти на велосипед;
перевіряйте справність велосипеда, коли дитина збирається покататися. Особливу увагу зверніть на те, чи справні гальма. Якщо дитина катається ввечері, перевірте, чи працює фара і чи встановлені світловідбивні деталі.
Не дозволяйте дитині кататися на велосипеді на багатолюдних вулицях без вашого супроводу.
10. Дотримуйся правил безпеки, коли їдеш в автомобілі
Ви можете забезпечити безпеку дитини в автомобілі, встановивши автокрісло або переконавшись, що дитина пристібнута паском безпеки. Щоб дитина залишалася в безпеці в транспорті, навчіть її таких правил:
дитина не повинна ходити салоном транспортного засобу (маршрутного таксі, автобуса тощо);
якщо дитина стоїть в автобусі або маршрутному таксі, вона повинна триматися за поручні до повної зупинки;
дитина не повинна висувати руки або голову з вікна автомобіля, що рухається, або автобуса.
11. Будь завжди видимим
Якщо дитина збирається гуляти ввечері, одягти чорний одяг — погана ідея. Дитина буде в безпеці, якщо водії будуть добре бачити її навіть у сутінках:
якщо дитина гуляє або катається на велосипеді ввечері, її одяг повинен бути світлим або містити світловідбивні елементи;
протягом дня дитина повинна носити яскравий одяг;
якщо дитина заходить в автобус або маршрутне таксі, вона повинна махнути рукою, подаючи водієві знак.
12. Не поспішай
Дитина може поспішати, щоб наздогнати когось на вулиці або потрапити кудись вчасно. Це може бути небезпечно для неї. Навчіть дитину таких правил:
дитина не повинна поспішати, коли сідає в машину або виходить з неї — це може бути небезпечно;
коли дитина йде за руку з вами, вона не повинна відволікатися або тягнути вас у якийсь бік;
коли дитина сама йде вулицею, вона не повинна поспішати;
дитина не повинна сама відкривати двері автомобіля, а тільки після того, як ви їй дозволите;
дитина не повинна грати або пустувати в салоні автобуса або на проїжджій частині.