Вчили кольори за допомогою веселки
21.06.2022
Перший тематичний пікнік розпочали із любові до собак
23.06.2022

“В часі війни ми в першу чергу маємо турбуватися про те, щоби зберегти себе”, – Наталія Турецька

У Тернопільській обласній військовій адміністрації сьогодні відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
В якості доповідача на координаційну раду була запрошена Наталя Іванівна Турецька (Наталія Турецька) – директор нашого Центру, голова Тернопільської філії Української спілки психотерапевтів, депутат Тернопільської обласної ради. 📝 Вона виступила з вкрай важливим питанням та максимально доступно розкрила тему надання психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства, в т.ч. від фізичного, сексуального, психологічного насильства під час агресії російської федерації проти України.
📍 “З чим ми зіткнулась після чотирьох місяців війни, які перед нами щодня постають виклики та які питання є досі болючими і не закритими? Переходячи на свою професійну мову, хочу зазначити, що трикутник Карпмана (де хтось є жертва, хтось судимий, а хтось суддя) є тією психосоціальною моделллю, за якою сьогодні можна писати наукові трактати. Для того, аби цього уникнути і щоб не підсилювати ті хибні патерни, з якими ми тривалий час жили, нам потрібно, перш за все, дотримуватись своїх професійних рамок та зобов’язань, – зауважила Наталія Турецька, –📍 Починаючи з 24 лютого, наш Центр нон-стоп надає психологічну кризову допомогу усім, хто до нас звертається. У закладі є люди, які працюють з дітьми, дорослими, жертвами насильства, а також з сім’ями військових. І до цього ми готувалися ще з 2014 року. Наші фахівці є волонтерами в лікувальних закладах міста Тернополя та області, де надають кризову допомогу безпосередньо в палаті. ✔ Додам, що існує чимало різних служб допомоги в зазначеній сфері. І склалося так, що працюють вони без перерви ці чотири місяці. Вони фактично прийняли той перший удар на себе. Наразі нам потрібно організуватися і простежити, аби ці фахівці не зіткнулись з професійним вигоранням”.
❗ Наталя Іванівна наголосила, що зараз набирає інтервізійну групу для фахівців і не фахівців, які надають кризову допомогу (працюють з з внутрішньо переміщеними, з уражено переміщеними та з тими, хто перебуває в кризі) для того, щоб зняти з них навантаження та запобігти вигоранню.
📍 “Нам потрібно розділити: те, що ми можемо робити, те, за що ми несемо відповідальність і те, що не буде нас виснажувати. В часі війни ми в першу чергу маємо турбуватися про те, щоби зберегти себе. А коли чуємо, що не можемо впоратись самостійно, то маємо знати, до кого звернутися за допомогою. Що стсосується безпосередньо насильства, то у теперішній складний період у нас назовні вилізли ті теми, які раніше були приховані. 📍 За 20 років моєї практики свідомо до мене звернулося лише дві жінки і один чоловік, над якими чинили насильство. Всі інші люди приходять з темою, яка нібито насильства не стосується, утім це не так. Ті, хто від нього потерпають, одержали ще один виклик – війна. В такому разі вони можуть розірвати вищезгаданий “трикутник”, наприклад, евакуювавшись за кордон. 📍 Та варто пам’ятати, що кожен випадок окремий та індивідуальний. А отже, обізнаність в тому, що відбувається, мала би бути ширшою. Ми повинні голосніше говорити про те, що насильство нікуди не поділося”, – підсумувала Наталія Турецька.
📚 У цілому, на сьогоднішньому засіданні детально обговорили координацію діяльності установ та закладів Тернопілля для розв’язання соціальних проблем внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану. Окрім того, зосередили увагу в питаннях реалізації в області важливого проєкту підтримки, що його фінансує ЮНІСЕФ, а також детальні пункти й дії надання психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства.