Як налаштувати розпорядок дня дитини?
16.06.2022
“В часі війни ми в першу чергу маємо турбуватися про те, щоби зберегти себе”, – Наталія Турецька
23.06.2022

Вчили кольори за допомогою веселки

Разом з групою наших наймолодших вихованців вивчали сьогодні кольори. Заняття проходило в цікавій ігровій формі. Почали ми з простого і ознайомили дітей з основними кольорами за допомогою віршика “Чепурний Пузатий Жук З’їв Барвистий Свіжий стиглий Фрукт” (де кожне слово символізує послідовний колір у веселці). Одночасно з цим ми створювали малюнок з зображенням барвистої веселки й раділи тому, що можемо сьогодні бачити різні кольори у повній їх красі.

Пропонуємо вашій увазі ефективні та ігрові прийоми, які допоможуть дитині краще запам’ятовувати та розрізняти кольори:

  • Називаємо все правильно і чітко. Це не те, щоб гра – а звичка. При будь-яких заняттях слід обов’язково називати кольори предметом. Наприклад: хочеш я наллю тобі чай у СИНЮ чашку або давай одягнемо ось цю ЧЕРВОНУ кофтину.
  • Порівняння. Називаючи один з кольорів, вам обов’язково слід порівнювати його з тим, що так добре знайоме дитині. Наприклад, машинка БЛАКИТНА, як небо, а млинець ЖОВТИЙ, як сонечко.
  • Питати «що тобі подобається». Прив’язуючи до назв кольорів свої почуття (подобається чи не подобається колір), дитина легше і швидше запам’ятовує їх. Наприклад: мені подобається РОЖЕВИЙ і не подобається ЧОРНИЙ.
  • Зміна обстановки. Іноді освітній процес надоїдає дитині тільки тому, що відбувається однаково і завжди в одному приміщенні. Зміна обстановки посприяє тому, щоб малюк проявив інтерес до занять. Тим більше, що займатися можна не тільки, нав’язуючи знання, але і «між іншим». Наприклад, якщо ви в магазині, не полінуйтеся заїхати у відділ овочів і фруктів, щоб назвати всі їх кольору.
  • Розваги. Якщо малюкові важко сприймати просту мову батьків, ви можете замінити її пісеньками і звучними віршами, які сприймаються набагато легше і приємніше, легко запам’ятовуються на довгий час.