Вихованці навчилися висаджувати дерева та дбати про екологію
08.08.2022
Побували на майстер-класі з виготовлення морозива
12.08.2022

Як навчити дитину самостійно одягатися?

Кожну дію слід розбити на кілька простих кроків. Спочатку ви виконуєте всі кроки, а дитина – лише останній. Число самостійних кроків поступово збільшується, поки дитина не освоїть весь ланцюжок дій і не почне виконувати їх без вашої участі.
👚• Допомагайте дитині, взявши її руки у свої і направляючи її рухи до тих пір, поки їй не вдасться виконати дію самостійно.
👟• Активно використовуйте здатність дитини до наслідування. Малюк буде із задоволенням виконувати непрості для нього дії разом з братом чи сестрою.
🧤• Поступово переходьте від безпосередньої фізичної допомоги до словесної інструкції, а потім починайте просто нагадувати послідовність дій, використовуючи вказівний жест.
Корисні поради:
✅ Подбайте про відповідний одяг, щоб не створювати зайвих труднощів при одяганні і роздяганні. Якщо одяг завузький, чи заскладний – дитина не лише не справиться з одяганням, а почне злитися і наступного разу взагалі відмовиться від цієї затії.
✔ Для багатьох дітей запам’ятати послідовність одягання речей може бути проблемою. Можна повісити в дитячій плакат із зображенням різних предметів одягу. Добре буде, якщо цей плакат Ви намалюєте спільно зі своєю дитиною: виріжте з дитячих журналів відповідні картинки із зображенням одягу і наклейте їх на аркуш ватману в тому порядку, в якому потрібно одягати всі предмети одягу. Так дитина швидше запам’ятає цей порядок.
✅ Щоб дитина не плутала, де перед, а де зад одягу, вибирайте одяг з кишеньками або аплікаціями спереду, так дитині буде легше орієнтуватися.
✔ Щоб мотивувати дитину, дозвольте їй самій вибрати, що сьогодні одягнути, із декількох прийнятних для вас варіантів.
✅ Ніколи не критикуйте і не смійтеся, якщо малюк одягнувся не так, як треба. Якщо це не дуже впадає в очі, краще не переробляйте його «роботу», нехай йде так, як вдягнувся сам. Колготи задом наперед – дрібниця в порівнянні із задоволенням від власного успіху. Погодьтеся – дуже образливо, коли півгодини стараєшся, а мама все знімає і переробляє!
✔ Дуже часто батьки просто не витримують повільного темпу одягання малюка і, відчуваючи, що вони вже спізнюються, починають в поспіху самі одягати дитину. У цьому випадку є сенс почати збори заздалегідь, щоб не позбавляти дитину можливості вчасно освоювати нові та цікаві навички.