Наша студія аудіовізуального мистецтва попвнилась новою технікою
11.02.2022
Мова-рух-функція: принципи занять з кондуктивної педагогіки
23.02.2022

Дидактичні ігри з крупами – чим корисні ці оздоровчі методики?

Грати можна будь-якими крупами, але все таки, краще починати з манки. Вона чиста, дуже дрібна, і не страшно якщо дитина її спробує. Вдавитися складно, у вуха і ніс засунути, як скажімо, горох чи гречку не вийде. Трохи пізніше можна спробувати ігри з кукурудзяною крупою, а потім і з гречкою, квасолею і рисом.
☝ І так, пропонуємо до вашої уваги варіанти найпростіших дидактичних ігор з крупами, які можна проводити з дітьми і в домашніх умовах:
✔ 1. У миску покласти білу і червону квасолю і сортувати їх за кольором. Непогано якщо є можливість запропонувати білу і червону мисочку.
✔ 2. Пальчиковий басейн – просто насипати крупу у велику миску, на столик або піднос і водити ручками, пересипати, набираючи в кулачки – це дозволить малюкові познайомитися з крупою. Можна малювати пальчиками доріжки, сонечко, та ін.
✔ 3. У цій же чаші можна закопувати іграшки, магнітики для холодильника, та інші дрібнички. Запропонуйте дитині пошукати їх і радійте, коли у неї це виходитиме.
✔ 4. Можна робити з круп різні цікаві аплікації (посипати крупи на клей).
✔ 5. Крупи можна використовувати для пластилінових картинок і фігурок. Вдавлювати крупинки в пластилін одне задоволення.
🙌 За допомогою такого виду ігор стимулюється та розвивається:
▪ сенсорне сприйняття світу;
▪ удосконалюється зорова, нервова, м’язова та кісткова системи організму;
▪ розвивається моторика;
▪ відчутний вплив на мовленєвий розвиток;
▪ покращуються пізнавальні процеси (пам’ять,увага, мислення);
▪ розвивається фантазія.
👨‍👩‍👦 Творіть з дітьми, пробуйте як нові, так і перевірені методики, і разом з позитивними емоціями результат не змусить на себе чекати!
📝вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами Марія Савка