Чому контакт з собаками важливий для повноцінного розвитку дитини?
02.08.2020
Цікавинки про символи: український вінок
07.08.2020

Казкотерапія: виховання дітей казкою

Казкотерапія – це метод, що використовує казкову форму для інтеграції особистості, розвитку творчих здібностей, розширенню свідомості, вдосконалення взаємодії з навколишнім світом. З її допомогою можна розвивати:
🔸пам’ять;
🔸мислення;
🔸 увагу;
🔸творчі здібності;
🔸зв’язне мовлення.

Психологи вказують на позитивний вплив методів казкотерапії на дитину:
🔹казка допомагає краще пізнати оточуючий світ;
🔹 полегшує розуміння і висловлювання своїх почуттів.
Іноді маленькі діти просять читати одну і ту ж казку кожен день протягом 1-2 місяців. Не відмовляйте їм в цьому. Доведено, що багаторазове повторення такого ритуалу дітям важливо і необхідно. Це допомагає запам’ятати зроблені висновки, дає відчуття стабільності і порядку.

Казки мають вагоме значення у вихованні та розвитку дітей, виконуючи різні функції:
▪️діагностичну;
▪️прогностичну;
▪️виховну;
▪️коригувальну.

Залежно від того результату, який необхідно отримати, ставиться певна мета і вже після цього добираються казки, основні функції яких могли б допомогти в реалізації мети. У процесі казкотерапії використовують різні жанри та види казок. Серед жанрів можна визначити:
▫️притчі;
▫️байки;
▫️легенди;
▫️міфи;
▫️билини;
▫️ казки.
Кожна казка є сукупністю структурних елементів, що допомагають здійснити основні функції казок і досягти поставленої мети. Поступово, проходячи з головним героєм усі етапи, дитина засвоює необхідні життєві цінності, вчиться долати труднощі та розв’язувати проблеми.

Отже, казка є доступною формою виховання. Варто пам’ятати, що майбутнє наших дітей — цілком у руках дорослих. Тільки завдяки дорослим та їхній активності діти засвоюють необхідні для них знання і набувають основних навичок.

Анна Крочак