1. Сплануйте свій день.
Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг.
Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з перевантаженнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план.
2. Не згущуйте хмари.
Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. Насправді, жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не взмозі вирішити.
3.З’ясуйте, що саме вас тривожить.
Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.
4. Навчіться керувати своїми емоціями.
Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому зовсім байдуже, реальні вони або вигадані.
5. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впоратися із хвилюванням.
Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.
6. Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.
7 .Робіть фізичні вправи не менше 30 хвилин на день.
Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За твердженням лікарів, найантистресовіші види спорту — біг і спортивне ходіння.
По-перше, активні рухи не дають адреналіну нагромаджуватися, по-друге, відволікають від негативних думок.
8 .Вживайте багато вітамінів.
Вони підвищують імунітет і стійкість до стресу. Уміло організовуйте свій відпочинок.