Сьогодні ми поговоримо про особливості харчування при непереносимості таких природних елементів як глютен і лактоза.
Целіакія – спадкове захворювання, яке передається через відповідний набір генів від батьків до дітей. Воно спадкове, а отже, передається через відповідний набір генів від батьків до дітей. Гіполактозія – подібне захворювання, при якому людина не переносить лактозу, тобто, основу всіх молочних продуктів. А перелік цей – чималий.
Людям із целіакією не бажано вживати хлібобулочні вироби та макарони, також – вироби із вмістом крохмалю, як от бобові, квас та пиво, мариновані продукти, які теж містять глютен, а також напівфабрикати на зразок супів швидкого приготування, консерви, кетчупи та соуси тощо. Хворі з одним або іншим діагнозом зазвичай страждають на діарею, здуття живота, порушення роботи шлунку у випадку, якщо все ж таки з’їли щось із переліку заборонених продуктів.
Тим, чий організм не сприймає молочний цукор – лактозу – потрібно виключити зі свого раціону молоко та згущене молоко, плавлені сири, сметану та йогурти. Слід зазначити, що нездорові реакції організму на продукти із вмістом лактози або глютену можуть бути також банальною алергією. Різниця у тому, що алергія з часом минає самостійно: часто – у дітей віком після семи років, або ж у підлітковому віці.
Пропонуємо корисну альтернативу:
«Молоко» з рису, а також з насіння: кунжуту, кедра, мигдалю, сої, конопель, маку, гарбуза
Сир рослинний з тофу, горіхів і т.п.
Випічка з муки амаранту, кунжуту, коноплі, розторопші, насіння гарбуза та льону
Сухофрукти, мед, веганські цукерки та солодощі
Морозиво з фруктів
Виноградне вино, сидр
Наведений список, звичайно ж, не є вичерпним. Він тільки запрошує до пошуку власних рецептів і польоту кулінарної фантазії. До ваших послуг овочі та фрукти, різноманітні види м’яса, бобові, мед. Це справжнє багатство для кожного поціновувача нешкідливих смакот! Головне – прислухатися до свого натхнення та порад дієтолога.
медична сестра Людмила Олексіївна Майка