Які навички розвиває конструктор?
Під час гри дитина тренує:
🧩Дрібну моторику. При складанні потрібно працювати з дрібними деталями, різними способами з’єднання. Це вам не кола накидати, щоб вийшла піраміда!
🧩Креативність. Хороший конструктор можна збирати не за шаблоном і створювати щось унікальне. Будинок для хом’яка? Житло для ляльки? Трактор? На що вистачить фантазії та деталей.
🧩Увагу, вміння концентруватися. Збирання займає не одну годину, вимагає уважності, щоб правильно підібрати деталі, знайти потрібні частини, поєднати у єдине ціле.
🧩Логічне мислення. Дитина вчиться підбирати правильні комбінації, будувати стратегію: як розподілити деталі, щоб вистачило добудувати задуманий об’єкт.
🧩Уміння планувати й розв’язувати проблеми. Дитина вчиться розбивати роботу на етапи, одночасно долаючи різноманітні проблеми. У процесі народжуються нові способи з’єднань, незвичайні комбінації.
🧩Роботу в команді. Мама будує паркан, тато збирає дах, а малюк займається стінами та фундаментом. Відмінна можливість відчути себе архітектором, який роздає завдання робітникам.
🧩Цілеспрямованість. Уявіть відчуття гордості, коли перед малюком постане модель, зібрана його руками! Дуже підвищує самооцінку та мотивує не зупинятися на досягнутому.
🧩Мову. У процесі роботи потрібно запам’ятати назву деталей, щоб не заплутатися, особливо якщо йде робота в команді, пояснити, що потрібно зробити тощо.
Тому граймося з дітьми конструктором і розвиваймося!
Автор: Марина Фетісова