Шануємо українські традиції: у Центрі відбулися справжні “Вечорниці у світлиці”
30.11.2019
Собаки, що лікують: протягом двох днів у нашому Центрі гостювали справжні “цілителі”
14.12.2019

Як наші вихованці вражали та чим дивували на фестивалі дитячої творчості

  Учора, 3 грудня, з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю у ТРЦ “Подоляни” відбувся фестиваль творчості під назвою “З вірою у майбутнє”, де талановиті діти, що мають інвалідність, демонстрували публіці свої співочі, танцювальні, музичні та художні навички.

  У залі працювало десять тематичних локацій з різноманітними майстер-класами: творення різдвяних листівок, валяння сніговичків, розпису імбирних пряників, вишивки, плетіння бісером та інші цікаві заняття. Діти охоче вибирали собі по кілька майстер-класів та власними руками творили неповторні арт-об’єкти.

   Для батьків теж було підготовлено кілька годин пізнавальної програми від провідних психологів й психотерапевтів.

  Відтак, директор нашого Центру Наталя Іванівна Турецька, яка разом з тим є психоаналітиком, головним експертом-психотерапевтом Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА та головою Тернопільської філії Української спілки психотерапевтів, виступила із надцікавою дискусією на тему “Діти з інвалідністю. Де знайти точку опори?”.

  Вона зосередила увагу і мислення батьків на таких важливих речах як взаємостосунки батьків з дітьми, виховання та становлення дітей у родинному полі, а також дала нагоду батьківській аудиторії зануритись в деякі сфери психічного азарту і стосунків.

  “Батьки не в змозі подарувати дитині щастя, якщо самі нещасливі. Адже ми можемо дати своїм дітям тільки те, що маємо і викохали самі. Разом з тим, ми повинні приймати дитячий пошук і поважати дитячий вибір”, – закцентувала під час своєї дискусії Наталя Іванівна.

 В ході фестивалю директор нашого Центру мала приємну нагоду поспілкуватися з директором Тернопільської спеціальної загальноосвітньої школи Ларисою Акменс та обговорити нові ідеї для реалізації у наступному році.

   Родзинкою фестивалю став гала-концерт, який згуртував усіх дітей, їхніх батьків та звичайних містян, які із захопленням спостерігали за дитячими номерами. Діти з інвалідністю вкрай ретельно готувалися до концертної частини, а тому вразили глядачів своєю наполегливістю, силою духу та майстерністю виконання.

  Зокрема, у залі пролунала авторська поезія, вальс, східний танець, пісні та гра на фортепіано. Щодо вихованців Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації, то вони взяли активну участь в інклюзивному танцювальному проекті “Танцюю як усі” та разом із нашою учителькою музики Любов’ю Габрих відтворили “Турецький марш” Моцарта та злилися в єдиний музичний “Орф-орекстр”.

  Безперечно, радісні емоції та феєричний настрій від такого насиченого заходу отримали усі. Найбільше були задоволені самі діти, бо на рівні з іншими (а іноді навіть краще) змогли продемонструвати свої таланти, весело провести час з новими друзями та надихнутись новими силами й життєвою енергією!