Як стати цікавим співрозмовником?
09.09.2022
Вчилися плести паперових янголів
14.09.2022

Чи знаєте ви, хто такі ерготерапевти?

🟢 Ерготерапія (заняттєва терапія) – комплекс заходів спрямованих на відновлення повсякденної діяльності людини із урахуванням наявних фізичних обмежень.
✔ Поняття «ерготерапія» з’явилось ще на початку ХХ століття, а перша школа з підготовки фахівців у цій галузі з’явилась у 1908 році в Чикаго. В Україні ерготерапія з’явилась на початку ХХІ століття, як окрема спеціальність «фізична терапія та ерготерапія» в Україні зареєстрована з 2015.
⚪ Ерготерапія є складовою лікувального процесу у людей із обмеженими можливостями, і направлена на відновлення та підтримку необхідних для повсякденного життя побутових навичок та дій, і сприяє не тільки відновленню рухової активності, але й адаптації людини до нормального життя, що допомагає їй досягти максимальної самостійності в побуті та стати більш соціально адаптованою.
☘ Основними завданнями ерготерапії є:
1. Спонукання пацієнта до усвідомлених активних дій
2. Максимально можливе відновлення дрібної моторики, формування навичок самообслуговування
3. Підвищення інтелекту і зміцнення волі
4. Відновлення спілкування в соціумі, не дивлячись на обмежені можливості
5. Формування позитивного сприйняття, підвищення психологічного тонусу
✅ Мета ерготерапії – дати можливість людині,яка має певні обмеження,стати незалежною і самостійною,брати участь у повсякденному житті.
🙌 Основним інструментом ерготерапевта є заняттєва активність. Тобто, ерготерапевт досягає поставленої мети, працюючи з людьми для розширення їх можливості брати участь в заняттях:
💚 в яких вони хочуть,
💚 в яких вони потребують,
💚 або в яких вони очікують,що зможуть брати участь.
📝 Сестра медична з ЛФК (ерготерапевт) Альона Плюник