Наші вихованці вітають усіх з Днем Незалежності України!
24.08.2022
Як цікаво провести час з дитиною вдома?
29.08.2022

Чим для нас є мрії?

Коли ми мріємо, наш мозок забуває про події, які відбуваються в реальності. Тому інколи може здаватися, що це пуста трата часу, яка ніяк не впливає на загальний стан людини. Проте таке твердження є хибним. Оскільки мрії мають позитивний ефект для організму і впливають не лише на емоційні, а й фізичні особливості.

# ☁ Мріяння зменшує стрес і тривогу
Перерви на мріяння – це не просто розвага, вони нам потрібні. Наш мозок не може безперервно зберігати концентрацію і продуктивність, тому він вимагає регулярних періодів розумового розслаблення.
Після довгого дня на роботі або виникнення якоїсь проблеми дозвольте своєму розуму перемикнутися на щось абсолютно не пов’язане із нею, на щось, що приносить задоволення. Це може допомогти вам забути про тривожні обставини та дистанціюватися від них.
Якщо ви відчуваєте себе тривожно, спробуйте подумати про щось приємне, що має для вас значення.
Як і медитація, мріяння діє як природний засіб для зняття стресу і занепокоєння.
#☁ Допомагає розв’язувати проблеми
Інколи проблеми легше вирішити, якщо розум не зосереджений саме на них.
Коли ви дозволяєте своїм думкам блукати, згодом зможете поглянути на проблеми більш свіжим поглядом, що корисно для їх вирішення.
Просто наполегливо працюючи над чимось, ви можете випустити з уваги всю інформацію. Проте мрії можуть дозволити вашому розуму перемикнутися, а потім знову повернутися до проблеми.
#☁ Залучає різні частини мозку
Те, що відбувається у вашому мозку під час мріяння – досить складно. По мірі того, як ваш розум блукає, ви використовуєте різні аспекти свого мозку.
Тоді одночасно працюють виконавча та творча мережа.
Коли ми активуємо ці різні області мозку, то отримуємо доступ до інформації, яка раніше могла бути недоступною.
#☁ Допомагає досягти цілей
Випадкові думки дійсно некеровані, але дослідження показує, що вони часто мотивовані нашими цілями.
Спортсмени та артисти іноді цілеспрямовано мріють про тренування перед грою або виступом. Цей метод заздалегідь налаштовує їх мозок на успіх. Це схоже на розумову практику для досягнення бажаного результату.
Приємно мріяти про одну з реальних цілей. Це допоможе продумати кроки, які ви зробите, способи збереження мотивації та подолання перешкод.
Коли вашому розуму не потрібно їхати по вузькій доріжці, він реорганізує всі шматочки інформації та формує нові і несподівані рішення.
Мрійте і будьте щасливі! ☺
📝 Підготувала практичний психолог Ірина Конарська