Наша кікімора вже слугує захистом для військових
13.04.2022
Передали тепло своїх долонь нашим захисникам
19.04.2022

Як дитині шкодить батьківський крик?

Виховання дітей — процес непростий. Він потребує багато терпіння та витримки.

🗣 Часом батькам дуже важко не «зірватися» і не накричати на дитину. Але такий метод виховання лише негативно впливає на дитячу психіку і викликає у дітей агресію, скутість та невпевненість в собі.
📣Чому крик – це не вихід? І яких наслідків слід чекати?
☝️Вам здається, що крик вирішить проблему зараз і завадить дитині робити помилки в майбутньому? Навпаки – це провокує погіршення поведінки в дитини. Щоб вплинути на погану поведінку вам доведеться кричати все більше. І це перетворюється на замкнене коло.
Коли ми починаємо кричати на свою дитину, її організм виробляє велику кількість гормону стресу, тіло стає напруженим, а думки блокуються.
🧠Мозолисте тіло, яке з’єднує дві півкулі мозку, зменшується. Результатом цього є зменшення кровопостачання мозочка, зниження мозкової активності, погіршення пам’яті та уваги. Емоційна рівновага у дітей порушується.
☝️Крик може змінити спосіб розвитку мозку вашої дитини. Це відбувається тому, що людина обробляє негативну інформацію швидше та ретельніше, ніж позитивну.
В одному з досліджень «Trusted Source» порівняли МРТ мозку людей, на яких в дитинстві кричали, та тих, кого не виховували криком. Вони виявили помітну фізичну різницю в частинах мозку, що відповідають за обробку звуків та мови.
Також дослідження виявило зв’язок між негативними переживаннями у дитинстві (зокрема емоційне насильcтво, словесні образи) та пізнішим розвитком
хронічних захворювань.
🔇Як втриматися від крику?
👉Перед тим, як почати кричати на дитину, зупиніться і зробіть декілька глибоких вдихів. Якщо є можливість – вийдіть з кімнати та попийте води.
👉Проаналізуйте ситуацію, чи справді дитина погано себе поводить? Можливо ви самі погано себе почуваєте, незібрані та роздратовані.
👉 Не вимагайте забагато від дитини! Вона не повинна бути такою, як Ви хочете! Вона взагалі нікому нічого не повинна.
Дитині потрібна лише любов і дитяче дитинство.
📝соціальний працівник Ірина Ситник