Відтепер на шиї носитимемо частинку природи: майстер-клас з виготовлення чарівних підвісок
15.04.2021
ВЕЛИКОДНЯ ЯРМАРКА ТВОРЧОСТІ в Тернопільському обласному центрі комплексної реабілітації
19.04.2021

#естафета_здоровя: Як правильно привчати дитину до горщика?

Продовжуємо рубрику #естафета_здоровя, де щотижня наші медики діляться дієвими порадами й важливими знаннями щодо росту і розвитку дітей, особливості різних періодів їхнього життя, поговоримо про нормальні і патологічні стани.
Сьогодні ми розглянемо питання, до якого рано чи пізно звертається більшість мам: “Як правильно привчати дитину до горщика?” А поради надасть наша медична сестра Світлана Стареправо.

Всі діти розвиваються індивідуально,і постачання до горщика у одних проходить раніше у інших пізніше. Памятайте, що у віці до двох років діти легко захоплюються грою і тому можуть не помітити вчасно, що їх сечовий міхур переповнений.

Рухливі діти довше привчаються до горщика лише тому, що їм набагато цікавіше рухатися, ніж сидіти на одному місці.

Пропонуємо чотири простих поради, які допоможуть почати ходити дитині на горщик.

1 ДІЙТЕ ПОСЛІДОВНО, А НЕ ВІД РАЗУ ДО РАЗУ. Не заважайте дитині вивчати свою будову і сам процес. Горщик поставте на видному місці.

2 ХВАЛІТЬ ДИТИНУ, ЯКЩО ВСЕ СТАЛОСЯ ЯК ПОТРІБНО, АЛЕ НЕ ПЕРЕСТАРАЙТЕСЯ В ЦЬОМУ.  Висаджуйте на горщик безпосередньо після сну або прогулянки. Акцентуйте увагу на тому, як приємно сидіти в сухих штанах.

3 ОДЯГАЙТЕ НА ДИТИНУ ЯКОМОГА МЕНШЕ ОДЯГУ. Потрібно для того, щоб дитині було просто їх знімати.

4 НЕ ВАРТО ПОЧИНАТИ ПРОЦЕС НАВЧАННЯ, ЯКЩО ДИТИНА НЕ ЗДОРОВА І ВЕРЕДУЄ. Не змушуйте дитину насильно сидіти на горщику. Це може завдати психологічної травми і дитина, швидше за все, нічого не засвоїть.

Тож головне бути впевненим, терплячим і поступовим, і тоді ваша дитина неодмінно освоїть і полюбить горщик!