Подякували найкращим: вдале завершення інклюзивного кулінарного проєкту «Смакуємо по-особливому»
02.03.2021
Запрошуємо дітей і батьків на “Каністерапію вихідного дня”
08.03.2021

#естафета_здоровя: Форма спілкування малюка з батьками

Раннє впізнавання мами базується на багатьох біологічних і фізіологічних основах. Перш за все тут діє крім зорової, ще і цілий ряд інших подразників: звуковий (голос), тактильний (тілесний контакт, руки мами), нюховий специфічний і унікальний мамин запах), навіть те, як мама рухається коли бере дитину на руки.
Значення руху підтверджується тим, що навіть при низькій гостроті зору, діти переважно слідкують очима за тим рухомим об’єктом, що найбільше нагадує зображення обличчя.
Дитині потрібні дуже великі зусилля, щоб пояснити дорослому ,що їй потрібно. В перший рік життя це плач і усмішка.
Дорослому не завжди ясно, через що плаче дитина, але необхідно знати, що це завжди мольба про допомогу і необхідно до цього відноситися тільки так.
Дитина плаче через такі основні причини: біль, дискомфорт, голод, роз’єднання з мамою, фрустрація .Капризний плач проявляється після 6-го місяця коли дитина задовго грається або сумує.
Посмішка – це друга форма комунікації дитини. Маля має унікальний вроджений рефлекс управління обличчям. З 3-го дня життя і до кінця 1-го місяця – це рефлекторна , недиференційована посмішка. Найчастіше проявляється на голос мами. Загальна посмішка проявляється після першого місяця на будь-якого дорослого.
І насамкінець найочікуваніша специфічна посмішка формується до 7-го тижня. Дитина розрізняє обличчя мами і тата і реагує посмішкою вибірково до них. Мама і тато стають членами особливого закритого клубу, інші туди не допускаються.
📝завідувач медичним відділенням, дитячий психіатр і психотерапевт Ірина Борисівна Срібна