Зустрілися з партнерами по спільному масштабному проекту “Центр розвитку соціального підприємництва”
29.01.2021
Вже сьогодні ми будемо “Смакувати по-особливому”!
02.02.2021

Без крику та ненависті: як правильно говорити із своїми дітьми

…щоб вони чули та слухались😉

☝️Психологи знають безліч прийомів, які перетворюють спілкування з будь-якою людиною у конструктивний діалог.
Це і активне слухання, Я-повідомлення, віддзеркалення, перефразування чи підведення підсумків. Вони обов’язково допоможуть вам у розмовах із дітьми.

👉Головні правила якісної розмови:
✅ Позитивне налаштування та Повага. Перш, ніж звертатись до своєї дитини спробуйте уявити, що ви говорите не з малюком, а з дорослою людиною. Наприклад, мамою, сусідом, шефом. Як тільки ви побачите у своїй дитині дорослого, кричати, висміювати, дражнити її вам стане набагато важче, адже у дорослій розмові – це прямий шлях до конфлікту.
✅ Ставте себе на місце дитини. Чи вважали б ви нормою, якщо вас привселюдно критикували та насміхались ваш власний чоловік чи хтось із друзів?
✅ Давайте дитині висловитись. Навіть, якщо ви вважаєте, що вона говорить щось смішне і нерозумне.
✅ Застосовуйте прийоми активного слухання, основний принцип якого – дійсно чути, що говорить співрозмовник: спустіться на рівень очей дитини, кивайте, нахиляйте голову трішки у бік, візьміть дитину на руки, якщо вона не проти, або ж просто легенько доторкніться до неї чи сядьте неподалік. Підбадьорюйте її фразами, репліками чи вигуками.
✅ Хочете, щоб дитина заспокоїлась та почула вас? Використайте такий метод як Віддзеркалення.
Імітація та наслідування жестів, положення тіла, ритму дихання, мови, інтонації налаштує вас на емоції вашої дитини, а це допоможе вам краще відчути її переживання.
Робіть це поступово і непомітно, інакше процес буде здаватись перекривлюванням. Якщо ви налаштувались на дитину, спробуйте перебрати керування на себе: тепер дитина, яка відчула співпереживання буде несвідомо підлаштовуватись під вас.
Сповільнюйте дихання, говоріть тихше та спокійніше, а ваша дитина потягнеться за вами.
✅ Задовольняйте нагальну потребу дитини у контакті з вами, наповнюйте спілкування позитивними емоціями.

Практичний психолог Ольга Понита