Якщо для підлітка головний вид діяльності– спілкування, яке вони частково можуть отримати за допомогою чатів, соціальних мереж та Інтернету загалом, то наймолодші дітки, для яких основний вид активності – гра, компенсувати цю необхідність за допомогою гаджетів не можуть.
Гратись – це бути в русі. Можливість з кимось стрибати, бігати, ховатись та будувати будиночки. Це розвиток і він надзвичайно важливий для психіки дитини. А в ситуації, коли ми не маємо можливості вийти на вулицю, спілкуватись із друзями, жити звичним для дитини життям, гра допоможе батькам зрозуміти, наскільки складно їхній малечі адаптуватись до таких умов, чи не переживає вона стрес?
Чому гратись важливо для розвитку дитини
Це основний принцип навчання. В грі діти наслідують дорослих та опановують нові звички.
Так дитина відчуває прихильність до батьків та однолітків.
Це ефективний спосіб подолати емоційне навантаження, стрес.
Які ігри можливі в ситуації карантину для дітей молодшого віку
Сюжетно-рольові ігри – ви можете використовувати готові сюжети, а можете придумувати свої, особливо корисно, коли участь у продумуванні сюжету беруть самі діти. Такі ігри спонукають розігрувати різні емоції, розвивають інтерес до навколишнього світу, розвивають уяву, вчать вирішувати проблеми.
Театралізовані ігри. Ляльки, тіньові фігури, ви як актори – всі ці варіанти чудово сприяють розвитку уяви, спілкування, креативності, а ще прекрасно займають час всієї сім’ї.
Ігри на кухні. З користю для дорослих і малих. Крупи, посуд, аплікації, ліплення з тіста. Розвивається дрібна моторика, досліджуються характеристики нових для дитини об’єктів, їхнє призначення.
Рухливі ігри. без руху дитина вижити не може. Обігруйте будь-які речі, які допоможуть окреслити зону для активності та зроблять її безпечною.
Символічні ігри. Саморобні музичні інструменти, малювання, спів. Це можливість дозволити дитині вільно експериментувати, виражати себе, свої емоції.
Конструктивні ігри. Використовуйте усе, що може складатись, збиратись, ліпитись. Конструктор допомагає навчити дитину співпраці, зосередженню, наполегливості, адаптивності.
Грайтесь з своїми дітьми і ваше дозвілля стане значно веселішим!
Практичний психолог Оля Понита