Повертаємось до нашої постійної медичної рубрики #естафета_здоровя, де медики нашого Центру щотижня розповідають про норми й патології дітей в різні періоди їх розвитку, діляться порадами й рекомендаціями.
Сьогодні розглянемо тему харчування новонароджених дітей перших трьох місяців життя від нашої сестри медичної Людмили Олексіївни Маляренко.
Практика показує, що на першому місці життя найзручніший часовий режим для годування – 6-9-12-18-21 + одне годування вночі, коли дитина прокидається і криком дає зрозуміти, що голодна.
В перші тижні життя дитині достатньо випити 1-2 чайних ложок води між годуваннями. Також можна дати попити і вночі, коли вона плаче і ви впевнені, що немовля не голодне.
Не обов’язково давати просту кип’ячену воду, її можна замінити слабким чаєм, а коли дитині починає іти 3-ій тиждень, то можна давати, до прикладу, відвар шипшини чи яблучний відвар.
До кінця 1-го місяця життя середня вага дитини в нормі має становити 3800-3900 г, а зріст 50-52 см.
На 2-му місяці життя можна трохи змінити часовий режим харчування. Це пов’язано з тим, що у мами з’являється більше молока і дитина більше висмоктує, аніж місяць назад. Тепер можна годувати через 3,5 год. З двох місяців можна трохи урізноманітнити дитяче меню, якщо вона знаходиться на штучному вигодовуванні. Харчові добавки можна починати з овочевих та фруктових соків. Спочатку дати кулька крапель яблучного соку з піпетки, а наступного дня після годування – половину чайної ложки, збільшуючи таким чином порцію. До кінця 2-го місяця слід довести об’єм до 6 чайних ложок за два прийоми.
Сік необхідно давати через 2 години після годування та кожен раз, а якщо даємо дитині інший сік, то потрібно слідкувати за її реакцією (поява висипів, червоних плям на шкірі). Варто пам’ятати, що високоімовірною є алергічна реакція.
До кінця 2-го місяця середня вага дитини 4500-4700 г та зріст 52-56 см.
На третьому місяці життя дитина може знаходитись як на натуральному, так і на змішаному чи штучному харчуванні. Розпорядок при будь-якому годування однаковий.
Поки дитина не досягла 4-ох місяців, вона повинна їсти 6 разів на день. Щодо нічного годування, то дитина вирішує сама. Якщо прокинеться, то потрібно нагодувати, а якщо ні, то не варто будити до ранкового годування.
До кінця третього місяця нормальна середня вага дитини становить 5300-5750, а зріст 57-60.
Насамкінець хочеться зазначити, що впродовж усього періоду перших місяців життя дитині необхідно вводити вітамін Д і кількості, призначеній лікарем. В іншому випадку в період максимального росту можуть з’являтись ознаки рахіту.
Слідуйте усім лікарським рекомендаціям, дбайте про себе, піклуйтесь про свою дитину і будете здорові!