Історія пазлів налічує більше як 250 років. Саме так, вже понад два сторіччя дітки бавляться цією захопливою грою. Не втрачають інтерес до неї і сьогодні, хоч з’явилось чимало інтерактивних іграшок – конкурентів.
Найперша така головоломка була створена не для розваги та гри, а для навчання. Англієць Джон Спілбер вирішив полегшити учням життя – допомогти їм вивчати географію цікаво й легко. А відтак ще у 60-х роках XVIIIстоліття він створив пазли – географічну карту світу.
Користь пазлів для розвитку дитини неможливо переоцінити. Така гра допомагає розвиватися в будь-якому віці, тому вона обов’язково повинна бути в арсеналі батьків.
До корисних властивостей пазлів відносять:
Розвиток великої і дрібної моторики, дитина швидше вчиться контролювати свої рухи;
Дитина стає більш посидючою, вчиться концентруватися на певних діях;
Розвивається логіка і образне мислення;
Розширюється кругозір, з яскравих картинок завжди можна дізнатись для себе щось нове;
Розвивається фантазія дитини;
Розкривається творчий потенціал.
Пазли корисні ще й тим, що їх можуть одночасно збирати дві і більше осіб. Наприклад, можна купити великі пазли, щоб діти єдиною командою намагалися скласти картинку.
В такому випадку, крім усього іншого, дитина ще вчиться працювати в команді і тренує соціальні навички. Це особливо корисно в тому випадку, якщо ваше чадо соромиться спілкуватися з іншими дітьми.
Якщо картинку не відразу вдається скласти – підтримуйте дітей, допоможіть трішки, але не забирайте ініціативу повністю у свої руки. І обов’язково хваліть, щиро й емоційно радійте досягненням – це дарує діткам натхнення та віру в себе.
соціальний працівник Ірина Ситник