Сьогодні, 22 жовтня – Всесвітній день інформування про людей з вадами мовлення.
Він проводиться щорічно за ініціативою фахівців з дослідження патологій мови з Канади (Canadian Association of Speech-Language Pathologists and Audiologists – CASLPA).
Його відзначення має на меті акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення для підтримки їх у суспільстві.
Заїкання – є значним порушенням мови і характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів, слів, частими зупинками або нерішучістю в промові.
За статистикою близько 3 млн. людей по всьому світу мають подібні проблеми. Причини виникнення заїкання досі точно не встановлені.
Існує ряд способів вилікувати заїкання, серед яких логопедичні, психологічні, психотерапевтичні, логопсіхотерапевтічні, соціореабілітаціонні, медикаментозні, фізіотерапевтичні, комплексні, однак жоден з цих способів, на жаль, не дає 100% гарантії повного лікування.
Щоб допомогти дитині звільнитися від заїкуватості, потрібно насамперед звернутися до сімейного лікаря та за його направленням до невропатолога. А дитячий психотерапевт і логопед допоможуть дитині позбутися цієї вади.
ЩО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ БАТЬКИ?
Сприяйте розвитку дрібної моторики в малюка. Нехай він більше ліпить (або просто викачує кульки й ковбаски) з пластиліну, глини або тіста, малює (бажано гуашшю й пальцями), нанизує на нитки ґудзики або великі намистини, складає дуже корисні іграшки — пазли. Мовленнєвий центр і центр дрібної моторики знаходяться у мозку дитини поруч один з одним. Тому, розвиваючи один, ви водночас розвиваєте й інший.
Стимулюйте звуконаслідування. Як говорить кицька? Як реве ведмідь? Як гуде літак? Як дзижчить бджола?
Щодня в той самий час читайте дитині короткі казки або історії.
Робіть релаксаційні масажі.
Якнайбільше емоційно контактуйте зі своєю дитиною. Розмовляйте, грайте в різноманітні ігри.
Щодня мінімум по дві години нехай дитина слухає музику.
Але не варто впадати у відчай! Терпіння і наполегливість під час роботи в даному напрямку безсумнівно принесуть тільки позитивні плоди.