Вечір загадок: чи добре ваші діти знають свійських тварин?
27.06.2020
Толерантність до людей з інвалідністю
30.06.2020

З Днем Конституції України: цікаві відомості

28 червня 1996 року о 9 год 18 хв Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України

Конституція – основний закон держави, що приймається в особливому порядку і має найвищу юридичну силу. Конституція визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян.

Є кілька цікавих фактів про цей закон:

🔹Більшість українців знають про День Конституції, напевно, здебільшого тому, що це вихідний. Що цікаво, 28 червня – День Конституції України – є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції України.

🔹Процес підготовки до прийняття конституції України затягнувся на шість років – з 1990 до 1996р.

🔹Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проєктом без вихідних з 9 ранку і до 10 вечора. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.

🔹Засідання Верховної Ради щодо прийняття основного закону тривало цілу добу.

🔹Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших в світі.

🔹22 серпня 2011 року в Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Автори ідеї пояснили, що задум такого проєкту в тому, аби привернути більше уваги громадян до законодавства. Мініатюрна рукописна книжечка “Конституція України”, розміром 2х3 сантиметри, включає 160 рукописних сторінок, літери висотою не більше 1 міліметра. Її створення зайняло приблизно два місяці.

🇺🇦 28 червня 1996 року о 9 год 18 хв Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України 🇺🇦Конституція – основний закон держави, що приймається в особливому порядку і має найвищу юридичну силу. Конституція визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Є кілька цікавих фактів про цей закон: 🔹Більшість українців знають про День Конституції, напевно, здебільшого тому, що це вихідний. Що цікаво, 28 червня – День Конституції України – є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції України. 🔹Процес підготовки до прийняття конституції України затягнувся на шість років – з 1990 до 1996р. 🔹Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Весь цей час комісія працювала над проєктом без вихідних з 9 ранку і до 10 вечора. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. 🔹Засідання Верховної Ради щодо прийняття основного закону тривало цілу добу. 🔹Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших в світі. 🔹22 серпня 2011 року в Києві була презентована перша мініатюрна Конституція України. Автори ідеї пояснили, що задум такого проєкту в тому, аби привернути більше уваги громадян до законодавства. Мініатюрна рукописна книжечка “Конституція України”, розміром 2х3 сантиметри, включає 160 рукописних сторінок, літери висотою не більше 1 міліметра. Її створення зайняло приблизно два місяці.

Опубліковано Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації з Наталею Турецькою Неділя, 28 червня 2020 р.